Rejsy stażowe - weekendowy Bałtyk

REJSY STAŻOWE - WEEKENDOWE


Weekendowy Bałtyk ? Tak !

Najbliższe terminy rejsów weekendowych na jachcie MISTRAL


------ (0 wolnych miejsc)

------ (0 wolnych miejsc)

Najbliższe terminy rejsów weekendowych na jachcie Momo ONE


10 - 12 marzec (0 wolnych miejsc)

31 marzec - 2 kwieceń (6 wolnych miejsc)

W weekend też można zobaczyć kawałek morza. Nie każdy może pozwolić sobie na dłuższy urlop!

Zarezerwuj już teraz

Gdzie i kiedy ?

Weekendową przygodę rozpoczynamy z malowniczej przystani w Twierdzy Wisłoujście – Polski Klub Morski lub z nowej przestani zlokalizowanej na gdańskiej wyspie - Wyspa Sobieszewska Przystań NadwiślańskaJacht jest dyspozycyjny w piątek od godziny 18:00. Po dotarciu ostatniego załoganta rozpoczynamy przygodę! Kończymy w niedzielę 15:00-18:00.


Trasa

Jeżeli warunki pogodowe będę sprzyjające wypływamy w morzę na noc. Kierunek obieramy na takie porty jak Sopot, Gdynia, Puck, Kuźnica, Jastarnia, Hel, Władysławowo. Jeżeli natomiast pogoda nie będzie szła z nami w parze udajemy się do mariny w centrum Gdańska i ruszamy dalej w sobotę rano.


Jachtem morskim po śródlądziu ?

Tak, na życzenie załogi możemy popłynąć przez Górki Zachodnie w z stronę Zalewu Wiślanego. Po drodze będziemy mieli do pokonania nowo wybudowany most zwodzony w Sobieszewie, dużą śluzę w Przegalinie czy zabytkową śluzę Gdańska Głowa łącząca Wisłę z malowniczą rzeką Szkarpawą. A tam możliwość nocowania na kotwicy w przepięknym łonie przyrody


Czym pływamy ?

Rejsy odbywają się na jednym z dostępnych jachtów: Endaxi, Momo One bądź Mistral.

Endaxi cechuje się piękną linią, sporą ilością miejsca na zewnątrz, dużym kołem sterowym oraz bardzo komfortowym i przestronnym wnętrzem. Na pokład może zabrać 8 osób.

Momo One cechuje się regatowo-turystyczną sylwetką, sporą ilością miejsca na zewnątrz, bardzo dobrymi właściwościami nautycznymi oraz wygodnym wnętrzem z 3 kabinami, dwoma łazienkami i piękną messa w kształcie podkowy. . Na pokład może zabrać 8 osób.

Mistral cechuje się klasycznym wyglądem – drewniany pokład teakowy oraz piękną sterówką. Jest to typowy motorsailer z mocnym silnikiem. Jednostka posiada dwa koła sterowe – jedno na zewnątrz, drugie w sterówce. Dzięki możliwości sterownia z wewnątrz nie są straszne żadne warunki pogodowe. Na pokład można zabrać 6 osób.

Każdy z jachtów posiadaja ogrzewanie, w pełni wyposażoną kuchnie, łazienke z WC morskim oraz prysznic z ciepła wodą.


Ile to kosztuje ?

Piątek – niedziela (styczeń - kwieceń) 650zł /osoba
Minimalna liczba uczestników na jachcie Mistral to 3 osoby, na Momo One 6 osób!

Potwierdzenie uczestnictwa należy zgłosić formularzem kontaktowym. Do w/w cen należy doliczyć składkę na paliwo, opłaty portowe, oraz wspólny prowiant w wysokości 180zł od osoby.

Każdorazowo cena rejsu uwzględnia:
  • Wynajęcie jachtu w podanym terminie
  • Opiekę sternika
  • Opinia z rejsu
  • Ubezpieczenie OC, NNW na jacht, sternika oraz załogę
  • Koszt przygotowania i sprzątania jachtu
  • Wcześniej zakupiony prowiant na cały rejs