Rejsy stażowe - weekendowy Bałtyk

REJSY STAŻOWE - WEEKENDOWE


Weekendowy Bałtyk ? Tak !


W weekend też można zobaczyć kawałek morza. Nie każdy może pozwolić sobie na dłuższy urlop!

Zapraszamy w prawie wszystkie weekendy od kwietnia to października na rejsy stażowo – szkoleniowe.

Zarezerwuj już teraz

Gdzie i kiedy ?

Weekendową przygodę rozpoczynamy z malowniczej przystani w Twierdzy Wisłoujście – Polski Klub Morski lub jeżeli załodze bardziej odpowiada z Motławy w samym Centrum Gdańska obok Żurawia!Jacht jest dyspozycyjny w piątek od godziny 18:00. Po dotarciu ostatniego załoganta rozpoczynamy przygodę! Kończymy w niedzielę 15:00-18:00.


Trasa

Jeżeli warunki pogodowe będę sprzyjające wypływamy w morzę na noc. Kierunek obieramy na takie porty jak Sopot, Gdynia, Puck, Kuźnica, Jastarnia, Hel, Władysławowo. Jeżeli natomiast pogoda nie będzie szła z nami w parze udajemy się do mariny w centrum Gdańska i ruszamy dalej w sobotę rano.


Jachtem morskim po śródlądziu ?

Tak, na życzenie załogi możemy popłynąć przez Górki Zachodnie w z stronę Zalewu Wiślanego. Po drodze będziemy mieli do pokonania nowo wybudowany most zwodzony w Sobieszewie, dużą śluzę w Przegalinie czy zabytkową śluzę Gdańska Głowa łącząca Wisłę z malowniczą rzeką Szkarpawą. A tam możliwość nocowania na kotwicy w przepięknym łonie przyrody


Czym pływamy ?

Rejsy odbywają się na jednym z dostępnych jachtów: Endaxi bądź Mistral.

Endaxi cechuje się piękną linią, sporą ilością miejsca na zewnątrz, dużym kołem sterowym oraz bardzo komfortowym i przestronnym wnętrzem. Na pokład może zabrać 8 osób.

Mistral cechuje się klasycznym wyglądem – drewniany pokład teakowy oraz piękną sterówką. Jest to typowy motorsailer z mocnym silnikiem. Jednostka posiada dwa koła sterowe – jedno na zewnątrz, drugie w sterówce. Dzięki możliwości sterownia z wewnątrz nie są straszne żadne warunki pogodowe. Na pokład można zabrać 6 osób.

Oba jachty posiadają ogrzewanie, w pełni wyposażone kuchnie, łazienki z WC morskim oraz prysznic z ciepła wodą.


Ile to kosztuje ?

Piątek – niedziela (kwiecień, maj, czerwiec) 400zł /osoba
Piątek – niedziela ( lipiec, sierpień) 400zł / osoba
Piątek – niedziela ( wrzesień, październik) 380zł / osoba

Minimalna liczba uczestników to tylko 4 osoby!

Potwierdzenie uczestnictwa należy zgłosić 7 dni przed planowany rejsem. Do w/w cen należy doliczyć składkę na paliwo, opłaty portowe, oraz wspólny prowiant w wysokości 100zł od osoby. Kaucję w wysokości 200zł wpłaca każdy załogant i jest ona zwracana w całości po bezszkodowym rejsie.

Każdorazowo cena rejsu uwzględnia:
  • Wynajęcie jachtu w podanym terminie
  • Opiekę sternika
  • Opinia z rejsu
  • Ubezpieczenie OC, NNW na jacht, sternika oraz załogę
  • Koszt przygotowania i sprzątania jachtu
  • Owoce oraz wodę na pokładzie dla uczestników rejsu